Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

„Fizyka dla zainteresowanych”

„Fizyka dla zainteresowanych” –  w dniach 5, 6 maja odbyła się w naszej szkole          II edycja zajęć w której wzięło udział ok. 90 uczniów. Organizatorem zajęć jest pani Urszula Nikoniuk a prowadzi je nasz absolwent Remigiusz Lewandowski, tegoroczny laureat  konkursu fizycznego. Zajęcia przeznaczone są dla chętnych uczniów z klas I – VI i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Obserwatorem jednych zajęć była pani Bożena Juchimiuk, która twierdzi, iż lekcje fizyki są ciekawą propozycją przybliżenia dzieciom tajemnic otaczającej rzeczywistości. Należy podkreślić iż najmłodsi są najbardziej dociekliwi, zadają pytania, wszyscy z ciekawością przyglądają się prezentowanym doświadczeniom.

Bardzo możliwe, że w przyszłości niektórzy podzielą pasje starszego kolegi, pomagając innym zgłębiać tajniki atomów, pola magnetycznego, elektryczności oraz innych zjawisk.

Zajęcia będą kontynuowane w pierwszej połowie czerwca, dokładne informacje będą umieszczone pod koniec maja.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej