Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

„TEATRZYK 1.2.3” i „Strachy polne” czyli pierwsza prezentacja nowej grupy teatralnej!

Dnia 4.10.10 odbyła się plenerowa impreza teatralna „Strachy polne w pajęczynach” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Korowód strachów polnych poprowadziła pani Ania Stanek. Impreza odbyła się w parku Radziwiłłów obok siedziby MOK. http://www.portal.mokbp.nazwa.pl/news.php

Była to pierwsza w tym roku, okazja publicznego zaprezentowania się młodszej grupy teatralnej działającej od września w naszej szkole. Grupa liczy 18 osób (sześciolatki i siedmiolatki). Jej opiekunką i instruktorem jest pani Edyta Szymoniuk.

Nasz teatrzyk nazywa się „1.2.3” ponieważ:

  1. Na scenie podobnie jak i w grupie każde dziecko jest ważne

  2. Uczymy się współpracować z drugą osobą ( i z całą grupą też)

  3. Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 3

Na „Strachy polne” przygotowaliśmy etiudę pt. „Bajka o nici pajęczej”. W scenkach wykorzystaliśmy muzykę Kitaro. Tak naprawdę w „Strachach polnych” uczestniczyliśmy już po raz drugi. Tylko, że w ubiegłym roku dzieci uczęszczały jeszcze do zerówki. Impreza spodobała się zwłaszcza, że wszyscy uczestnicy musieli przebrać się za strachy polne, co stworzyło okazję do pogrzebania w domowych szafach. Efektem zabawy w przebieranki były fantastyczne strachowe przebrania. Kostiumy z tego roku były równie udane.

Po swoim występie oglądaliśmy ciekawe prezentacje innych grup, wzięliśmy udział w konkursie na ułożenie czterowiersza o strachach polnych i pajęczynach, spróbowaliśmy kiełbasek z grilla, posiedzieliśmy przy ognisku i pobiegaliśmy sobie po górkach, niekoniecznie na nogach. Najfajniejsze było staczanie się z górki. Przy okazji zrobiliśmy kilka ciekawych obserwacji przyrodniczych.

Na pamiątkę wspólnej zabawy każda grupa otrzymała od organizatorów szklanego kota oraz dyplom.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej