„TEATRZYK 1.2.3” i „Strachy polne” czyli pierwsza prezentacja nowej grupy teatralnej!

Dnia 4.10.10 odbyła się plenerowa impreza teatralna „Strachy polne w pajęczynach” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Korowód strachów polnych poprowadziła pani Ania Stanek. Impreza odbyła się w parku Radziwiłłów obok siedziby MOK. http://www.portal.mokbp.nazwa.pl/news.php

Była to pierwsza w tym roku, okazja publicznego zaprezentowania się młodszej grupy teatralnej działającej od września w naszej szkole. Grupa liczy 18 osób (sześciolatki i siedmiolatki). Jej opiekunką i instruktorem jest pani Edyta Szymoniuk.

Nasz teatrzyk nazywa się „1.2.3” ponieważ:

 1. Na scenie podobnie jak i w grupie każde dziecko jest ważne

 2. Uczymy się współpracować z drugą osobą ( i z całą grupą też)

 3. Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 3

Na „Strachy polne” przygotowaliśmy etiudę pt. „Bajka o nici pajęczej”. W scenkach wykorzystaliśmy muzykę Kitaro. Tak naprawdę w „Strachach polnych” uczestniczyliśmy już po raz drugi. Tylko, że w ubiegłym roku dzieci uczęszczały jeszcze do zerówki. Impreza spodobała się zwłaszcza, że wszyscy uczestnicy musieli przebrać się za strachy polne, co stworzyło okazję do pogrzebania w domowych szafach. Efektem zabawy w przebieranki były fantastyczne strachowe przebrania. Kostiumy z tego roku były równie udane.

Po swoim występie oglądaliśmy ciekawe prezentacje innych grup, wzięliśmy udział w konkursie na ułożenie czterowiersza o strachach polnych i pajęczynach, spróbowaliśmy kiełbasek z grilla, posiedzieliśmy przy ognisku i pobiegaliśmy sobie po górkach, niekoniecznie na nogach. Najfajniejsze było staczanie się z górki. Przy okazji zrobiliśmy kilka ciekawych obserwacji przyrodniczych.

Na pamiątkę wspólnej zabawy każda grupa otrzymała od organizatorów szklanego kota oraz dyplom.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Nasza szkoła jest placówką, w której każdy uczeń:

 • zostanie przygotowany do kontynuacji nauki na wyższym poziomie kształcenia;
 • pozna swoje słabe i mocne strony, dzięki czemu będzie wiedział jak planować swoją edukację na miarę posiadanych możliwości;
 • potrafi korzystać z różnych źródeł informacji,
 • nauczy uczyć się;
 • potrafi nawiązywać pozytywne kontakty z innymi ludźmi, zachowuje się asertywnie;
 • jest odpowiedzialny za zdrowie swoje i innych oraz stan środowiska naturalnego;
 • zostanie wychowany w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji dla swojego pochodzenia;
 • potrafi rozróżniać dobro i zło;
 • odnosi się z szacunkiem i godnością do innych,

a główne cele to:

 • rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich,
 • kształtowanie więzi z krajem ojczystym i regionem,
 • wprowadzenie ucznia w rozszerzające się stopniowo kręgi życia społecznego: rodzinę, region i Ojczyznę,
 • wdrażanie do przestrzegania ogólnie przyjętych norm moralnych  i społecznych,
 • budowanie więzi uczuciowych: przyjaźni, szacunku, tolerancji oraz prawidłowego komunikowania się,
 • zapewnienie optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka w bezpiecznym i przyjaznym środowisku,
 • budzenie odpowiedzialności dziecka za siebie i środowisko, w którym żyje.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej