„0” a z wizytą w bibliotece

2 października uczniowie oddziału przedszkolnego „0” a  pod opieką M. Jakoniuk odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz pracą bibliotekarza. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu pełnym książek. Dzieci z wielką ciekawością zwiedzały pomieszczenia biblioteki, słuchały  w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w czytelni i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Dowiedziały się, że oprócz książek w  bibliotece znajdują się też audiobooki, bajki na DVD, czasopisma oraz gry i zabawy edukacyjne. Poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, dbania o książki, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika,  oraz dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.