100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 22 stycznia 2018 r. w Białej Podlaskiej odbył się II etap konkursu historycznego „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. W konkursie wzięli udział uczniowie w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatów: bialskiego i radzyńskiego. Podsumowanie konkursu historycznego odbyło się w Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej – 27 stycznia 2018 r. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez posła Abramowicza oraz kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. II miejsce otrzymała Weronika Dzięcioł z VII d, III miejsce – Krystian Woźniak z VI a. Laureaci zostaną również zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Gratulujemy naszym młodym historykom.

Foto tytułowe: Bialskie Forum