2 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

„Czytam, więc wiem!”- pod takim hasłem nauczyciele biblioteki szkolnej zorganizowali obchody Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. Na szczególną uwagę zasługuje klasa II d, która po lekcji bibliotecznej kształtującej wzorowe czytanie postanowiła pod kierunkiem wychowawczyni, p. Mirosławy Jakoniuk, zaakcentować swój udział w święcie poprzez przebranie się za postacie z przeczytanych książek. Kolorowy pochód przemaszerował przez szkolne korytarze, odwiedzając zaskoczoną nieco panią dyrektor Martę Cybulską- Demczuk. Następnie drugoklasiści wzięli udział w zajęciach na temat disneyowskich ekranizacji baśni. Zajęcia zakończyły się konkursem wiedzy na temat ekranizowanych w wytwórni Walta Disneya baśni oraz konkursem błyskawicznym z dziedziny książki i biblioteki. Ten ostatni konkurs cieszył się również dużym zainteresowaniem wśród starszych czytelników naszej szkoły, którzy przez całą dużą przerwę przewijali się przez bibliotekę. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni cukierkami ufundowanymi przez nauczycieli bibliotekarzy. Zaangażowanie naszych czytelników w święto, oraz emocje towarzyszące konkursowi sprawiły wiele radości dzieciom oraz nauczycielom bibliotekarzom.

[flagallery gid=77 name=Gallery]