21 marca 2018 r. PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY TRÓJKA PRZEDSZKOLAKOM

21 marca to dzień, w którym oficjalnie, wszem i wobec sankcjonujemy panowanie wiosny.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej jest to również dzień, w którym od kilku już lat, zapraszamy przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

21.03.2018 w naszym „Pierwszym Dniu Wiosny- Trójka Przedszkolakom” wzięło udział 367 dzieci z przedszkoli  nr 6, 11 oraz z przedszkola Przyjaciół Kubusia Puchatka. W zabawie uczestniczyły również maluchy z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b Szkoły Podstawowej nr 3.

Przedszkolaki opanowały całą szkołę, ponieważ tego dnia uczniowie starszych klas wraz z wychowawcami witali wiosnę na ciekawych seansach w kinie, zajęciach w Muzeum Południowego Podlasia, szukali oznak wiosny na spacerach, uczestniczyli w różnorodnych zajęciach integracyjnych oraz brali udział w grach i zabawach świetlicowych.

Uczniowie, którzy pozostali w szkole, przebrani za krasnale, byli przewodnikami  przedszkolaków i pomagali im docierać do wyznaczonych  sektorów zabaw. Inni popisywali się swoimi talentami w programie artystycznym „Nasze pasje mogą być inspiracją dla was”. Jeszcze inni przygotowali i zaprezentowali maluchom przedstawienie teatralne. Przedszkolaki obserwowały pokazy i brały udział w zajęciach ruchowych na hali sportowej. W klasopracowniach uczestniczyły w zajęciach  umuzykalniających i plastyczno- technicznych. Odwiedziły bibliotekę, gdzie przygotowano im „Baśniową wiosnę”. Dzięki  nowinkom technicznym, takim jak tablica interaktywna i monitor interaktywny, świetnie bawiły się na zajęciach anglojęzycznych oraz w ramach propozycji edukacji wczesnoszkolnej. Brały udział w zajęciach komputerowych. Na lekcji robotyki z otwartymi buziami patrzyły na popisy ruchomych robocików. Na pożegnanie dostały do rączek pamiątkowe misie, a potem pełne wrażeń wróciły do swoich przedszkoli.

Do zobaczenia za rok! Zapraszamy do naszej szkoły, bo tu jest fajnie!