Bialski Dzień Przyjaźni Polsko-Włoskiej

Bialski Dzień Przyjaźni Polsko-Włoskiej

Dnia 8 maja  br. uczniowie koła historycznego wraz z opiekunem dr Dariuszem Sikorą reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko-Włoskiej pod hasłem „Zawsze możesz wybrać – Tak lub Nie”.

Głównym punktem obchodów były uroczystości upamiętniające pomordowanych żołnierzy włoskich, które odbyły się na terenie Cmentarza Jeńców Włoskich w Białej Podlaskiej. Wśród zaproszonych gości byli: Ambasador Włoch w Polsce JE Alessandro De Pedes,
przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz młodzież z terenu miasta. W Kościele p.w. Chrystusa Miłosiernego.
została odprawiona Msza Św. w intencji pomordowanych. Następnym punktem programu było otwarcie wystawy pt.: „600. 000 razy NIE” autorstwa Diego Audero, która dotyczyła  obozów jeńców włoskich na terenie Generalnego Gubernatorstwa. W Liceum Katolickim odbyła się dyskusja  młodzieży z Ambasadorem  Włoch w Polsce JE Alessandro De Pedes
i autorem wystawy na temat „Zawsze możesz wybrać – Tak lub Nie”. Uroczystości związane z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Włoskiej przybliżyły  uczniom wiedzę o obozie jeńców włoskich w Białej Podlaskiej.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej