Biblioteka

Biblioteka szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:45 do 15:30.

Środa jest dniem bez wypożyczeń i zwrotów dla czytelników indywidualnych, możliwe jest natomiast wypożyczanie słowników, lektur szkolnych oraz innych materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć lekcyjnych. W tym dniu realizowane są również przyjęcia podręczników szkolnych oraz sprawy związane z ich rozliczaniem.

Zbiory:

·         Księgozbiór podręczny

·         Lektury

·         Poezja, dramat

·         Bajeczki, wierszyki, opowiadania dla najmłodszych

·         Powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe i historyczne

·         Literatura popularnonaukowa z przeznaczeniem dla nauczycieli ( w tym szeroki wybór materiałów do pracy z uczniem cudzoziemskim)

·         Zbiory multimedialne.

Oferujemy:

·         Szeroki i atrakcyjny wybór książek dla dzieci i młodzieży

·         Zestaw lektur szkolnych

·         Bogaty księgozbiór naukowy: słowniki, encyklopedie, albumy

·         Audiobooki

·         Literaturę fachową dla nauczycieli.

Poradnik czytelnika:

·         Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły.

·         Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

·         Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres dwóch tygodni. Możliwe jest przedłużenie tego czasu za zgodą nauczyciela bibliotekarza.

·         W razie zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik zobowiązany jest do odkupienia takiej samej pozycji lub innej o podobnej tematyce i wartości.

·         Wypożyczenia indywidualne realizowane są do końca maja, natomiast ostateczny termin zwrotów to pierwszy tydzień czerwca. Początek wypożyczeń obecnie jest ruchomy- zależnie od stanu wydania podręczników szkolnych- zwykle jest to druga połowa września.

·         W bibliotece obowiązuje cisza, ale można rozmawiać i uśmiechać się

·         Czytelnicy opuszczający szkołę zobowiązani są do rozliczenia się z wszelkich materiałów wypożyczonych
z biblioteki.