Co to znaczy być patriotą? – Święto Niepodległości w edukacji wczesnoszkolnej

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów przedszkolnych aktywnie włączyli się w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W klasach organizowane były wieczorki poezji patriotycznej, na których czytano utwory, recytowano wiersze oraz śpiewano pieśni patriotyczne. Gośćmi spotkań byli rodzice, dziadkowie oraz dyrekcja szkoły. Nauczyciele zadbali o odpowiedni wystrój sal. Dominowały barwy biało – czerwone. Przygotowano wystawy prac plastycznych i gazetki tematyczne. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wystawy na korytarzach szkolnych.

Podsumowaniem obchodów był udział uczniów w konkursach szkolnych przygotowanych z tej okazji: ,,Moje miasto dawniej i dziś”, ,,100 na 100”, ,,Polska moja ojczyzna”.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej