Droga do Niepodległości

W dniu 19 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej odbyła się impreza związana z obchodami rocznicowymi stulecia Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Uczniowie z klas III-VI mieli okazję zapoznania się w ciekawej formie z faktami związanymi ze zrywem narodowowyzwoleńczym, który przyniósł wolność naszej Ojczyźnie. Spotkanie z młodzież szkolną, uatrakcyjnione ciekawymi opowieściami i prezentacjami, poprowadzili funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej oraz pracownik Muzeum Południowego Podlasia. Na podsumowanie ogłoszony został konkurs, pod honorowym patronatem Komendanta Placówki SG pt. „Moja Niepodległa Ojczyzna„. Koordynatorem spotkania była wychowawczyni klasy 3a – Joanna Rogowska.