Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

25 maja był wyjątkowym dniem dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej. Tego dnia społeczność szkolna uroczyście obchodziła święto patronki-Marii Konopnickiej.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Po mszy uczniowie zebrali się na hali sportowej i rozpoczęła się uroczysta akademia. Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Marta Cybulska-Demczuk, która powitała zaproszonych gości. Następnie głos zabrał p. Michał Litwiniuk – I Zastępca Prezydenta Miasta, który przypomniał twórczość M. Konopnickiej recytując fragment utworu „Wstań o dziecię …”. W dalszej części spotkania uczniowie klasy IV b oraz IV a przy pięknej scenerii zaprezentowali przygody Janka Wędrowniczka. Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród laureatom konkursów organizowanych w związku ze świętem szkoły. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie utworu M. Grechuty „Dni, których nie znamy”.

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć od Bialskie Forum

 

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej