DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 02.04.2019 – FOTORELACJA

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 02.04.2019

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ

W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Targi Przedsiębiorczości to wyjątkowa i cenna inicjatywa pana prezydenta Michała Litwiniuka, pracowników Wydziału Edukacji UM na czele z naczelnikiem panem Stanisławem Romanowskim, przedsiębiorców, rodziców oraz nauczycieli.

Dzień Przedsiębiorczości – to pomoc uczniom w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. Uczniowie mieli możliwość spotkania z przedstawicielami różnych zawodów i poruszyć interesujące ich zagadnienia.

Na pytania uczniów i rodziców bardzo chętnie odpowiadał Prezydent Miasta Biała Podlaska pan Michał Litwiniuk oraz pan Wojciech Sosnowski, główny specjalista Gabinetu Prezydenta.

Dzięki przedstawicielom firm – doświadczonym pracownikom, pasjonatom – młodzież miała  okazję dowiedzieć się, jakie kompetencje kluczowe na poziomie wiedzy, umiejętności
i postaw są niezbędne do wykonywania pracy na upragnionym stanowisku w wymarzonym zawodzie.

A to z kolei pomoże podjąć decyzję na temat dalszej ścieżki zawodowej.

Dzień Przedsiębiorczości  w szkole odbył się dzięki zaangażowaniu właścicieli bialskich firm i ich przedstawicieli, którzy wprowadzili uczniów w arkana swoich zawodów.

Podzielili się z nimi, nie tylko swoim czasem, ale także tym, co mają najcenniejsze – wiedzą i doświadczeniem.

W wydarzeniu wzięły udział przedsiębiorstwa:

• Zakład Gospodarki Lokalowej
  • TELBial Zakład Budownictwa Liniowego
  • AUTOSFERA – diagnostyka i naprawa pojazdów
  • BIALCON producent odzieży
  • EDWOOD przetwórstwo drewna dębowego
  • VIKKING – producent drzwi i okien
  • REMAX Serwis artykułów i urządzeń elektrycznych
  • ACUSTIC SERWIS ELEKTRONIKI
  • TECH firma – instalatorstwo elektryczne w budynkach mieszkalnych
  • Mobilny Salon Kosmetyczny
  • Okolicznościowe Aranżacje Wnętrz p. Adam Polubiec
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej
  • CECH Rzemieślników i Przedsiębiorców Szkoła Rzemieślnicza w Białej Podlaskiej
  • Centrum Kształcenia Kadr

Dzień Przedsiębiorczości to pierwsze tego typu wydarzenie skierowane do uczniów
i rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej, która jest otwarta na ich potrzeby.

Od początku roku szkolnego prowadzone są celowe, zaplanowane, systematyczne
i ukierunkowane na cel działania, które umożliwiają uczniom podjęcie dobrego wyboru dalszej edukacji (doradztwo zawodowe, zagadnienia zawodoznawcze poruszane na zajęciach lekcyjnych już od klasy I, spotkania z nauczycielami i uczniami bialskich szkół ponadpodstawowych, spotkania  w OHP i wiele innych).

Punktem kulminacyjnym DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI było zapoznanie się ze specyfiką zawodów, zakresem obowiązków przyszłego pracownika. Uczniowie pozyskali informacje na temat predyspozycji, wymaganego wykształcenia oraz niezbędnych umiejętności do wykonywania pracy na konkretnym stanowisku.

Mamy nadzieję, że uczniowie podzielą się z rodzicami, nauczycielami swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami z dzisiejszego dnia, spróbują odpowiedzieć na pytania:

Czy zawód, który sobie wybrali, jest rzeczywiście dla nich?

Czy może powinni obrać zupełnie inną ścieżkę edukacyjną i zawodową?

Czy warto było poświęcić swój czas na  udział w Dniu przedsiębiorczości?

Uczniowie oraz ich rodzice otrzymali  wiele cennych rad, które przydadzą się w dorosłym życiu. Zrozumieli, że każda praca niesie ze sobą odpowiedzialność i trud, jednak jeśli wykonujemy swoje zadanie z pasją, staje się ono dla nas przyjemnością.

« 1 z 2 »