DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada w Polsce, jak i w ponad 180 innych krajach, obchodzony jest „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten, przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.
W związku ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole w połowie listopada został ogłoszony konkurs plastyczny – „Twój Order Życzliwości”. Wielkie zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora. Uczniowie z kl. I – IV zgłosili i poddali ocenie ponad 50 niezwykle pomysłowych prac. Już na pierwszy rzut oka widać było duże zaangażowanie w wykonywanie pracy nie tylko samych dzieci, ale i ich rodziców. Jury w składzie: Iwona Juszczuk, Monika Gadomska – Wiśniewska, Wojciech Tokarski, długo obradowało by wybrać te najpiękniejsze „ordery”.
I tak laureatami konkursu zostali:
KL. I
I miejsce – Rafalska Urszula Róża – 1b
II miejsce – Ziółkowska Julia – 1e
III miejsce – Artemiuk Justyna Maria – 1b

KL. II
I miejsce – Milczarek Joanna – II e
II miejsce – Melaniuk Luiza – II c
III miejsce – Jaroszewicz Julia – II f
Wyróżnieni:
Kładź Małgorzata Joanna – II d
Domański Maksymilian – II d
Burdzicki Jakub – II d
Stefanicka Martyna – II a
Nikoniuk Jakub – II d

KL. III
I miejsce – Wysokiński Tymoteusz – III a
II miejsce – Cyburt Klara Natalia – III b
III miejsce – Rafalski Przemysław – III a
Wyróżnieni:
Usztwant Zuzanna – III b
Fijałek Kacper – III c
Chraniuk Maciej – III c
Mańczyna Krystian Szymon – III a

KL. IV
I miejsce – Rafalska Karolina – IV d
II miejsce – Chaniewicz Weronika – IV b
III miejsce – Doluk Mikołaj – IV b

Sam Dzień Życzliwości i Pozdrowień świętowaliśmy w naszej szkole w piątek – 20 listopada. Na korytarzu przy salach nr 11 i 12 wyeksponowano gazetkę i hasła nawiązujące do pozytywnych uczuć oraz relacji interpersonalnych. W trakcie przerw uczniowie klasy VIa i VIb: Weronika Maksymiuk, Klaudia Żomoytel, Amelka Rozmysł, Patrycja Jarocka, Maciej Chalimoniuk i Łukasz Reda obdarowywali dzieci, pracowników szkoły
i rodziców znaczkami „Uśmiechniętego słoneczka” będącymi synonimem przyjaźni, radości oraz życzliwości. Oprócz symboli napotkane osoby otrzymywały uśmiech, dobre słowo i zachętę do przekazywania pozytywnych emocji innym.
Dodatkowo obok gazetki promującej Światowy Dzień Życzliwości stanęła tablica pozdrowień za pośrednictwem której można było przesłać życzenia, pozdrowienia, dobre słowo całej społeczności szkolnej lub wybranej osobie. Tablica cieszyła się ogromnym powodzeniem. Na każdej przerwie wielu chętnych ustawiało się w kolejce, by za jej pośrednictwem przesłać kilka miłych słów drugiej osobie. Życzenia redagowali nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Dzień minął w miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości.
Organizator akcji ma nadzieję, że udało się poprzez podjęte działania zachęcić całą społeczność szkolną do bycia życzliwym dla innych nie tylko od święta, ale i w życiu codziennym, gdyż pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.

DSCF9356_800 życzliwość 001_800 życzliwość 002_800 życzliwość 003_800 życzliwość 004_800 życzliwość 005_800 życzliwość 006_800

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej