Gala konkursu: „Na stulecie odzyskania niepodległości – modlitwa za Ojczyznę”

W sobotę 2 czerwca 2018 r. w Częstochowie zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. „Na stulecie odzyskania niepodległości – modlitwa za Ojczyznę”, zorganizowanego przez Tygodnik Katolicki „Niedziela” pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Duchową opiekę nad konkursem objęli: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski
i o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry. Komisji konkursowej przewodniczył ks. prał. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP, który był inicjatorem konkursu.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Kras. Ksiądz Kapelan podziękował Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za objęcie patronatu honorowego nad konkursem oraz abp. Wacławowi Depo i o. Marianowi Waligórze za patronat duchowy. Podziękował również „Niedzieli” i redaktor naczelnej Lidii Dudkiewicz.

Uroczyste zamknięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzców miało miejsce w Auli redakcji „Niedzieli”. W gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Piotr Grzybowski z klasy 6b, który zajął III miejsce w kategorii uczniów wieku 12 do 18 lat. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody oraz zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego.

Piotrowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej