,,Jak przygoda to tylko w Warszawie” – klasa 3A

Dnia 07 czerwca 2018r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechała na nią cała klasa 3a pod opieką pani Joanny Rogowskiej i  pani Joanny Główki- Celińskiej. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w fabryce cukierków ,,Cukier – Lukier”, w której odbyły się warsztaty, jak powstają lizaki. Każdy uczestnik wycieczki samodzielnie wykonał swojego lizaka, którego następnie zapakował i zabrał do domu. Potem pojechaliśmy autokarem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta kolejką miejską. Była to dla nas ogromna atrakcja, wszyscy byli zaciekawieni i podekscytowani. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.