Już niedługo rusza konkurs „Językowiec Roku”

Regulamin Szkolnego Konkursu

z języka angielskiego „Językowiec Roku”

1. Organizator Konkursu

Organizatorem i koordynatorem szkolnego konkursu „Językowiec Roku” jest pani Natalia Żylik, nauczyciel języka angielskiego.

1. Termin Konkursu:

Konkurs trwa od października 2020 roku do maja 2021 roku i odbywa się w trzech kategoriach: Anglista Roku, Germanista Roku i Rusycysta Roku.

1. Cele Konkursu:
  • Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
  • Zachęcenie uczniów do poznania kultury, historii i literatury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Niemiec.
  • Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i zdobywania informacji.
  • Rozwijanie uzdolnień uczniów
  • Podniesienie samooceny uczniów
  1. Warunki uczestnictwa w konkursie:
  • Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń z klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest terminowe dostarczanie do nauczycieli języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego odpowiedzi na pytania quizowe.
  • Informacje o konkursie będą wywieszone na drzwiach sal językowych: s1, s2, s3 i 10 oraz zamieszczane co miesiąc na stronie naszej szkoły.
  1. Zasady Konkursu:
  • Co miesiąc na drzwiach sal językowych wywieszonych będzie 5 różnych pytań z zakresu kultury, historii i literatury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Rosji.
  • Zadaniem uczniów jest odnalezienie odpowiedzi na pytania i dostarczenie ich na kartce papieru do nauczycieli języków obcych do końca każdego miesiąca.
  • Za każda poprawną odpowiedź uczniowie otrzymają 1pkt.
  • Uczniowie z największa liczbą punktów otrzymają nagrody.
  • Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu 2021 roku.

Zapraszamy do udziału!!!

Osoby, które brały udział w konkursie w minionym roku szkolnym otrzymają dyplomy i nagrody pod koniec września 🙂