Konkurs historyczny „Moje miasto – Biała Podlaska”

KONKURS HISTORYCZNY

Moje miasto – Biała Podlaska

Organizator:

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej.

Cele konkursu:

• wzbogacenie wiedzy uczniów o mieście;

• umacnianie postaw patriotycznych i obywatelskich;

• motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności z historii i sztuki;

• umacnianie związków emocjonalnych z miejscem zamieszkania.

Organizacja:

Konkurs będzie przebiegał w dwu etapach:

• I etap pisemny, listopad 2018 r.;

• II etap ustny odbędzie się w pierwszej dekadzie grudnia 2018 r.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się w sali nr 16 (w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej). Warunkiem udziału w konkursie jest pisemne zgłoszenie uczestnictwa, do końca października 2018 r., u nauczycieli historii. Uczniowie biorący udział w konkursie historycznym winni wykazać się gruntownym opanowaniem treści zawartych w zalecanej literaturze przedmiotu z zakresu historii i sztuki. Pisemny test zbudowany z różnych typów zadań służących sprawdzeniu wiedzy i umiejętności ucznia. Do eliminacji II stopnia zostanie dopuszczonych 10 uczestników, którzy otrzymają najwyższą punktację. Informacje                          o zakwalifikowaniu uczniów i dokładnym terminie II etapu konkursu przekazane zostaną przez nauczycieli historii  oraz zamieszczone będą na stronie internetowej szkoły.

Literatura przedmiotu:

• Antoni Jodłowski, Najważniejsze obiekty zabytkowe Białej Podlaskiej, Biała Podlaska, 1999;

• Antoni Jodłowski, Dzieje obiektów zabytkowych z wybranych miejscowości północno-wschodniej Lubelszczyzny, Biała Podlaska 2002;

• Antoni Jodłowski, Legendy i bajki o bialskich Radziwiłłach, Biała Podlaska, 2001;

• Anna Kubiak, Biała na Podlasiu, Biała Podlaska 2002;

• Antoni Jodłowski, Pomniki i tablice pamiątkowe w Białej Podl., Biała Podlaska 2005.