Legiony na Podlasiu zwiastunem niepodległości – spotkanie z historykiem regionalistą

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 27 listopada 2018 roku
w naszej szkole odbyło się spotkanie ze znanym historykiem, regionalistą
dr. Szczepanem Kalinowskim, połączone z prezentacją plansz edukacyjnych pt. Legiony na Podlasiu zwiastunem niepodległości.

Dr Szczepan Kalinowski w ciekawy i przystępny dla uczniów sposób, przekazał informacje o postawach młodych ludzi, którzy żyli w czasie I wojny światowej i walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.  Zaprezentował stworzoną przez siebie wystawę planszową „Legiony na Podlasiu zwiastunem niepodległości”, opowiedział o Podlasiakach walczących w Legionach Polskich.

Ta niezwykła lekcja historii pogłębiła wiedzę uczniów o naszym regionie i wzbudziła ogromne zainteresowanie dziejami naszej małej ojczyzny. Wspomogła wysiłki pedagogów w kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej