Lekcja historii klas szóstych w Muzeum Południowego Podlasia

Lekcja historii klas szóstych w Muzeum Południowego Podlasia

W dniach 12 i 15 marca 2018 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych w Oddziale Martyrologiczno-Historycznym Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, które mieści się w zabytkowym budynku dawnej placówki Gestapo, przy ulicy Łomaskiej 21.

Młodzież obejrzała wystawę pt „Walka i męczeństwo  ludności Podlasia w latach 1939-1947”, która dotyczyła historii wojskowej Białej Podlaskiej i okolic. Szczególne wrażenie na większości uczniów zrobiły opowieści przewodnika dotyczące walki ludności Podlasia przeciwko dwóm okupantom: hitlerowskiemu i sowieckiemu, a także zgromadzone tam materiały archiwalne, fotografie i eksponaty. Zajęcia były interesujące, poszerzyły wiedzę o działaniach wojennych prowadzonych na Podlasiu w okresie 1939-1944.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej