Nabór elektroniczny do przedszkola/oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo

Zapisy dzieci do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych są naturalnym elementem organizacji wychowania przedszkolnego.
Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok 2020/2021.

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym  przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji.
Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie 04 – 21.02.2020 r.

Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się
2 marca 2020 r.

Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego.

System zostanie uruchomiony 2 marca 2020 roku o godz. 8.00.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w obsłudze systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.

Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.

Osobista wizyta w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 17.03.2020 r. do godz. 15.00.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska Nr 9/20  z dnia  15 stycznia 2020 r.

Uchwała Nr IV/25/19 Rady Miasta z dnia 28 stycznia 2019 r.

WAŻNE DATY:

Rodzice mają możliwość wprowadzania zgłoszeń kandydatów do przedszkola do 17 marca 2020 r. do godz. 15.00.
Po tym terminie system zostanie zamknięty.

7 kwietnia 2020 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.

W okresie od 7 do 15 kwietnia 2020 rdo godz. 15.00 rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli (przez system elektroniczny z konta dla rodzica  lub bezpośrednio w placówce zapisu dziecka do wybranego przedszkola.

W dniu 17 kwietnia 2020 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.

Link do elektronicznego systemu rekrutacji zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej przed rozpoczęciem rekrutacji.