Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

NARODOWE CZYTANIE UTWORÓW PATRIOTYCZNYCH W KLASIE IIIc i IIId

W dniu 26 września 2019 roku uczniowie klas 3c i 3d naszej szkoły  po raz kolejny włączyły się w ogólnopolską akcję, organizowaną przez prezydenta RP.  Przedsięwzięcie popularyzuje czytelnictwo i udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc. Na początku uroczystości wspólnie odśpiewano pieśń patriotyczną ,, Jak dobrze nam zdobywać chmury”, następnie dzieci ubrane w stroje galowe  czytały utwory patriotyczne takich pisarzy jak: Maria Konopnicka, Czesław Janczarski, Władysław Bełza, Joanna Białobrzeska, Wanda Chotomska, Eliza Orzeszkowa, Stefan Żeromski.  Uczniowie wspólnie recytowali wiersz ,,Katechizm polskiego dziecka”.

         Uroczystość miała doniosły charakter i  kształtowała  postawy patriotyczne wśród najmłodszych wychowanków szkoły, bo patriotyzm to  szacunek dla przeszłości i tradycji, to znajomość dorobku kulturalnego naszego kraju.

 Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas

Maria Niedźwiedź i Alicja Brzozowska.

 

 

 

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej