Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Nasza niespodzianka dla Seniorów

                                                                                               

 

                                                                                                 „Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,
                                                                                                           Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

                                                                                      Jest taka siła, co spełnia marzenia… 
                                                                                                         To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia…”
Ozdoby z szyszek - galeria zdjęcie 4

                         Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres, kiedy rośnie temperatura pozytywnych uczuć, wiele dobra się wydarza. Pomagają nam w tym świąteczne zwyczaje i tradycje. W tym pięknym okresie uczniowie z klas 4a, 6a, 7b wraz z nauczycielami Dorotą Chrabską, Edytą Hubczuk, Anitą Ilczuk, Tomaszem Kędziorą postanowili sprawić niespodziankę Podopiecznym przebywającym w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Białej Podlaskiej i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym   „Senio-Vita” w Janówce. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie wykonali 80 kartek świątecznych. Każda z nich miała imiennego odbiorcę, do którego poszczególni uczniowie skierowali ułożone przez siebie życzenia. Okres Świąt Narodzenia Pańskiego to najweselszy okres w roku. Aby zapalić wewnętrzny płomień radości w sercach Podopiecznych Hospicjum uczniowie przygotowali również filmiki, w których zaprezentowali wiersze bożonarodzeniowe i zaśpiewali najpiękniejsze kolędy. Dzięki uprzejmości Pani Barbary Płandy Podopieczni Hospicjum w czasie świąt będą mieli możliwość obejrzenia filmów, które umilą ich przeżywanie. Okres Bożego Narodzenia to czas szczególnej życzliwości, wzajemnej pomocy i dostrzegania drugiego człowieka, dlatego też nauczyciele przygotowali każdemu Pacjentowi drobny upominek. Jest to kolejna akcja, w trakcie której zdaliśmy egzamin na wyrażenie naszej solidarności, empatii wobec drugiego człowieka. Udowodniliśmy, że człowiek, który zmuszony jest do odosobnienia, nie musi być sam w tych trudnych chwilach.

Inicjatorzy serdecznie dziękują zaangażowanym Uczniom i Rodzicom.  

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej