Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Niecodzienna lekcja historii klasy V a

Zapalili znicz bohaterom

Z okazji zbliżających się świąt Wszystkich Świętych, w czwartek 28 października 2010 roku, klasa V a pod opieką wychowawcy dr Dariusza Sikory, odbyła pieszą wycieczkę po Białej Podlaskiej. Trasa obejmowała: zwiedzanie Oddziału Martyrologiczno-Historycznego Muzeum Południowego Podlasia; pomnik zamordowanych jeńców włoskich na cmentarzu wojennym żołnierzy włoskich z II wojny światowej (ul. Włoska); pomnik ku czci ofiar Holocaustu na cmentarzu żydowskim (ul. Nowa); groby żołnierzy polskich na cmentarzu katolickim (ul. Janowska). Wędrówkę po mieście młodzież rozpoczęła od zwiedzania wystawy „Walka i męczeństwo ludności Podlasia w latach 1939 – 1944”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ekspozycją, a także dowiedzieć się o wydarzeniach wojennych w Białej Podlaskiej, w których brali udział polegli i zamordowani.

Przy pomnikach i na cmentarzu pozostawiono zapalone znicze, które były symbolem naszej pamięci o zmarłych. Uczniowie poznali część historii II wojny światowej poprzez losy ludności Białej Podlaskiej. Program wycieczki miał na celu  przypomnienie uczniom
o obowiązku zachowania pamięci o bohaterach.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej