Niepodległościowo w bibliotece

Biblioteka szkolna włącza się w obchody stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości i zaprasza miłośników historii Polski – uczniów oraz zainteresowanych nauczycieli do zgłębienia wiedzy z zakresu drogi do niepodległej ojczyzny.

Zachęcamy do zapoznania się z gazetkami tematycznymi przygotowanymi z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na korytarzu przed biblioteką znajduje się ekspozycja materiałów promocyjnych wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, zawierająca zdjęcia, pisma i ulotki dotyczące działalności zbrojnej w latach 1914-1918, zmierzającej do odzyskania przez Polskę niepodległości ( obszerne fragmenty). W bibliotece zapraszamy na wystawę pt. „Tak powstawała Niepodległa”, udostępnionej przez biuro narodowego programu Niepodległa.. Po zakończeniu ekspozycji pełne foldery będą dostępne czytelnikom w bibliotece. Dziękujemy za współpracę i przekazanie materiałów Wydziałowi Multimediów i Wspomagania Edukacji Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

Zapraszamy także do zapoznania się z ekspozycją działu historycznego z zakresu historii Polski. Każdy zainteresowany uczeń znajdzie coś dla siebie. Posiadamy książki z zakresu różnych okresów historycznych, II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, biografie wybitnych postaci, publikacje nauczycieli, czasopisma historyczne,  historię Podlasia i Lubelszczyzny, o tematyce lotnictwa, powstawania konstytucji, zbiory pieśni patriotycznych z różnych okresów, o organizacjach narodowych -tj. harcerstwo. Komiksy i historia na wesoło sprawią, że polubicie historię! Ekspozycja ma na celu wzbudzenie zainteresowania tematyką historyczną i tożsamości narodowej.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej