Obchody tradycji bożonarodzeniowych z Anglii, Rosji i Niemczech

Powoli wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy wiemy jak wyglądają one w Polsce, ale jak jest w innych krajach? Zespół nauczycieli języków obcych zorganizował dnia 18 grudnia 2017r. szkolne obchody tradycji bożonarodzeniowych z Anglii, Rosji i Niemiec. Tego dnia wszyscy nauczyciele uczący języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego założyli świąteczne  przebrania choinki, Mikołaja, anioła, króla, elfa czy pani Mikołajowej. Nie zabrakło też uczniów ubranych w  bluzy, koszulki czy sweterki z motywami bożonarodzeniowymi. Korytarze szkolne przyozdobione były świątecznymi dekoracjami, wszędzie można było czuć wesołą atmosferę Świąt. Na sali gimnastycznej miała miejsce część artystyczna, podczas której uczennica klasy 6d Julia Musiejuk zagrała na flecie, uczennica klasy 3d Jagoda Juchimiuk pokazała swój niebywały talent gry na skrzypcach a Aleksandra Cybulska z klasy 7c, Zuzanna Popielewicz z klasy 4b oraz Piotr Wolski z klasy 4a wprawili wszystkich zebranych w zachwyt swoimi mistrzowskimi pokazami tanecznymi. Całości dopełniał kiermasz tradycyjnych świątecznych słodkości spożywanych w Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemczech. W sprzedaży łakoci Mikołajowi pomagały uczennice przebrane w tradycyjne niemieckie stroje ludowe. Jedząc pyszną babeczkę bądź makowiec można było podziwiać wystawę prac uczniów naszej szkoły, na której widniały pocztówki oraz listy do św. Mikołaja napisane po angielsku, rosyjsku i niemiecku.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej