„PASOWANI”

Termin pasowania na czytelnika to zawsze II semestr roku szkolnego – w momencie, kiedy pierwszoklasiści potrafią już czytać. Uczniowie klasy I ubrani są w strój galowy. Na uroczystość zaproszeni są ich starsi koledzy, wychowawcy, dyrekcja szkoły, oraz rodzice. Niestety w zeszłym roku szkolnym uczniowie pierwszych klas ze względu na wprowadzoną w całym kraju edukację zdalną nie mogli zostać uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. I w związku z tym, w obecnym roku szkolnym, w dniach 6-9 października, już jako drugoklasiści, 86 uczniów zostało włączonych
w poczet czytelników naszej biblioteki.

Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom uroczystość pasowania odbyła się w klasach lekcyjnych. W trakcie spotkania przyszli czytelnicy poznali wartości płynące z czytania książek, zasady korzystania z biblioteki oraz prośby książki. Po wzorowym zdaniu egzaminu na czytelnika drugoklasiści złożyli przysięgę, w której obiecali, że będą szanowali książki. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz karty czytelników przygotowane przez panie bibliotekarki.

Wiele emocji i wrażeń dostarczyło również uczniom pierwsze oficjalne wypożyczenie książki do samodzielnego czytania.

Nowym czytelnikom
życzymy wiele radości w obcowaniu z książką
oraz serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki.

Wasze Panie Bibliotekarki
Urszula Andrzejczuk