Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

PODRÓŻ DO PREHISTORII, CZYLI DZIEŃ W KRAINIE DINOZAURÓW

19 maja 2011 roku uczniowie klasy IIa, pod opieką wychowawcy p. Doroty Hodurek oraz rodziców: p. Doroty Chody i p. Wioletty Sidoruk, wybrali się na wycieczkę do Bałtowa.

Swoją podróż do prehistorii uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzając Jurapark. Na trasie umieszczone były tablice informacyjne dotyczące rozwoju życia w morzach i na lądach przed milionami lat. Największą atrakcję stanowiły oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości. Ścieżka dydaktyczna zakończyła się w Muzeum Jurajskim. Następnie dzieci mogły pobawić się na placu zabaw. Największym powodzeniem cieszyła się konstrukcja linowa przypominająca pajęczą sieć. Potem odbyły się warsztaty paleontologiczno – plastyczne polegające na malowaniu figurek dinozaurów i amonitów zgodnie z dziecięcą wyobraźnią. Po południu uczniowie podróżowali amerykańskim schoolbusem po Zwierzyńcu Bałtowskim, gdzie obserwowali i fotografowali dzikie zwierzęta.

Uczniowie wrócili pełni wrażeń i dumni ze zdobytej wiedzy.


Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej