Redaktor Roman Laszuk na lekcji w 7d

13 marca 2018 roku na lekcji wychowawczej w klasie 7 d pojawił się następny, po Prezydencie Białej Podlaskiej Dariuszu Stefaniuku, gość – Pan Roman Laszuk.
Zaproszenie na kolejne spotkanie z „ciekawym człowiekiem” akurat Pana Laszuka wydawało się oczywistością, ponieważ od 1982 roku, przez kilka lat pracował w naszej szkole jako nauczyciel matematyki (uczył od 4 do 8 klasy p. Mariusza Michalczuka).
Chętnie przyszedł na spotkanie z klasą sportową, dlatego że jego pasją oprócz dziennikarstwa jest właśnie sport, a w szczególności sport bialski, jest niekwestionowanym autorytetem opiniotwórczym w regionie.
Pan Roman bardzo ciekawie i barwnie opowiadał o pracy w SP 3, o inicjatywach jakie wprowadzał dla uczniów, miło i ciepło wspominał atmosferę jaka panowała wśród społeczności szkolnej w tamtych czasach. Podkreślał, że praca w szkole, to przede wszystkim ludzie, nie sprzęt, na którym pracujemy, tylko ludzie z którymi pracujemy, zarówno nauczyciele jak i uczniowie, a wzajemny szacunek i zaufanie, to podstawa. Trójka jest bliska jego sercu i zawsze tak zostanie.
Temat, który zaciekawił uczniów, to także praca Pana Laszuka w mediach. Zaczynał jeszcze na studiach pracując w studenckiej rozgłośni radiowej, zawsze ciągnęło go jednak do sportu i w końcu rozpoczął pracę w tygodniku „Słowo Podlasia” jako redaktor odpowiedzialny właśnie za sport. Obecnie Pan Laszuk jest redaktorem naczelnym nowej gazety „Podlasiak”, która ukazywać się będzie w naszym mieście.
Lekcja ma tylko 45 minut i zapewne nie wszystko udało się opowiedzieć i nie wszystkie pytania zostały zadane, jedno jest pewne, że spotkanie z takim człowiekiem jak Pan Roman Laszuk, to lekcja historii naszej szkoły, lekcja historii bialskiego sportu, lekcja na której warto być. Tradycyjnie klasa 7 D uhonorowała swojego gościa pamiątkowym certyfikatem, na którym wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą złożyli własnoręczny podpis, potwierdzający udział w lekcji wychowawczej.
Kolejne „spotkania z ciekawym człowiekiem” w 7 D już niebawem.
Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej