Społeczność uczniowska uczciła rocznicę urodzin marszałka Piłsudskiego

5 grudnia 1867 roku w Zułowie na Wileńszczyźnie urodził się Józef Piłsudski, mąż stanu, współtwórca niepodległej Polski; jeden z przywódców PPS Frakcji Rewolucyjnej; współzałożyciel i komendant główny Związku Walki Czynnej; komendant główny Związku Strzeleckiego; dowódca I Brygady Legionów Polskich i inicjator utworzenia Polskiej Organizacji Wojskowej. Po odzyskaniu niepodległości Naczelnik Państwa i Naczelny Wódz, marszałek Polski.

Dnia 4 grudnia 2018 roku dyrekcja, nauczyciele zespołu humanistycznego i społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej uczciła 151 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego i 98 rocznicę nadania marszałkowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biała Podlaska.

O godz. 9.50 w hali sportowej naszej szkoły odbył się koncert pieśni i piosenek patriotycznych. Następnie o godz. 12.00 przed budynkiem Urzędu Miasta Biała Podlaska  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej pani Barbara Wojarnik powitała przybyłych na uroczystość: wiceprezydenta  miasta Biała Podlaska pana Macieja Buczyńskiego, regionalistę dr Szczepana Kalinowskiego, proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- Księdza Kanonika  Andrzeja Biernata,  przewodniczącą Rady Rodziców panią Justynę Sadowską, zastępcę dowódcy 23 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Białej Podlaskiej majora Romana Sobola, kierownika Otwartego Ośrodka dla Cudzoziemców pana Grzegorza Randzio, dowódcę jednostki  Ratowniczo- Gaśniczej w Białej Podlaskiej kapitana  Sylwestra Sadowskiego oraz żołnierzy wojsk terytorialnych.

Po zaprezentowaniu przez  dr Szczepana Kalinowskiego rysu historycznego wydarzeń, które doprowadziły do nadania  Józefowi Piłsudskiemu Honorowego Obywatela Miasta Biała Podlaska wiceprezydent   pan Maciej  Buczyński wraz z młodzieżą  złożył wiązankę biało- czerwonych kwiatów i zapalił znicz pod tablicą upamiętniającą postać marszałka. Uczniowie wypuścili w niebo biało-czerwone balony. Na zakończenie wszyscy odśpiewali  piosenki patriotyczne – „Wojenko, wojenko” i „Pieśń Legionów”. Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom: Panu Waldemarowi Lasieckiemu  Zakład Budownictwa Liniowego Telbial Sp. z o. o. oraz firmie PPHU PIGI B. i W. Rabczuk  Sp. j. w Białej Podlaskiej za wsparcie finansowe przy organizacji przedsięwzięcia.

« 1 z 2 »
Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej