Spotkanie z biologią i chemią

Dnia 03.04.2019r w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne i biologiczne połączone z warsztatami, zorganizowane z inicjatywy pani A. Kasak oraz B. Tarasiuk. Pierwszą część – pokazy chemiczne przygotowali uczniowie z klasy 8 c i 8 b: Jakub Bojzan, Bartosz Zacharuk, Gabriel Miechowicz oraz Hubert Daniłko (wybuchowe waciki, bańki z płyty CD, srebrne lustro, ogień bez zapałek, chmura jodowa). Przedstawione zostały doświadczenia wraz z wyjaśnieniem i prezentacją multimedialną. W drugiej części spotkania, zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 samodzielnie przeprowadzali eksperymenty pod okiem uczniów z klasy 7 a (wykrywanie antycyjanów, badanie napięcia powierzchniowego, wytwarzanie dwutlenku węgla itp.). Do zorganizowania pokazów zostały wykorzystane środki w ramach programu „Szkoła kopalnią diamentów”.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej