Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Sukces koszykarek SP3

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej w Białej Podlaskiej po raz kolejny udowodniły, że są wyjątkowe. Po odniesionym zwycięstwie w piłce ręcznej i III miejscu w rejonie, przyszła kolej na koszykówkę. Podopieczne pani Kingi Dylawerskiej – Wójtowicz okazały się najlepsze w mieście, następnie w zawodach rejonowych, a 12 kwietnia 2011 r. zostały MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO!!! W rozgrywkach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, rywalizowało 197 szkół podstawowych. Po serii wspaniale rozegranych meczów dziewczęta z „Trójki” dotarły do finału, w którym starły się z drużyną z Lubartowa. Wynik 24:11, wskazuje na zdecydowane zwycięstwo naszych „sportsmenek”. W dniach 14 – 19 czerwca w Elblągu podczas Festiwalu Mini Koszykówki zostanie wyłoniony Mistrz Kraju, drużyna SP 3 będzie godnie reprezentowała Białą Podlaską i dzielnie walczyła o zajęcie jak najlepszego miejsca w Polsce. Skład zwycięskiej drużyny: Magdalena Retman, Miranda Mikołajczuk, Ewelina Czwedoruk, Aleksandra Bereda, Izabela Grabowska, Paulina Anduła, Magdalena Czeczko, Małgorzata Kurowska, Sandra Mężyk, Martyna Moskal, Natalia Sarna, Kinga Steciuk. Nasze „mistrzynie”, w większości uczennice klasy sportowej, wkrótce odejdą do gimnazjum, ale na ich miejscu powstanie nowa klasa. Już w maju zapraszamy chętne dzieci i rodziców na testy kwalifikacyjne, oceniające sprawność ogólną i predyspozycje uczniów do klasy sportowej.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej