Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

SUKCES NASZYCH TEATRÓW

Dnia 16.04.2011 w siedzibie MOK na ulicy Warszawskiej 11 w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy etap XXXV Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych zwany Bialskimi Spotkaniami Teatralnymi. Uczestniczyło w nim 11 grup teatralnych z terenu naszego powiatu i Białej Podlaskiej, w tym dwie grupy teatralne z naszej szkoły.

Nasza młodsza grupa teatralna (sześciolatki i siedmiolatki), czyli „Teatrzyk 1.2.3” pod kierownictwem p. Edyty Szymoniuk, zaprezentowała inscenizację pt. Urodziny Madzi”. Ich przedstawienie to realizacja autorskiego scenariusza, który powstał na bazie zabaw dramowych dzieci oraz poezji Stanisława Jachowicza.

Drugą naszą grupą występującą na scenie MOK były znane wszystkim „Lubinki”, prowadzone przez p. Edytę Hubczuk. Nasza starsza grupa teatralna, wystartowała tym razem ze spektaklem pt.”Skarbiec” według książki Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel pt.„Królewna”.

Poziom tegorocznych przedstawień był na wysokim poziomie. Nasze obie grupy również spisały się świetnie! Obie zostały zauważone przez jurorów  i nagrodzone. Lubinki otrzymały jedno z pięciu honorowych wyróżnień, natomiast Teatrzyk 1.2.3 zdobył jedną z dwóch nagród głównych. Nasze dzielne maluchy z „1.2.3” czeka majowy wyjazd do Lublina na Festiwal Najciekawszych Widowisk, ponieważ zdobycie nagrody głównej jest równoznaczne z nominacją do udziału w drugim etapie Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej