Sukcesy Szachowe SP 3

Wszystko zaczęło się 9.12.2010 r. kiedy to na zawodach powiatowych, w ramach igrzysk młodzieży szkolnej w roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce. Po kilku zajęciach zorganizowanych przez opiekuna naszej drużyny, pana Daniela Pytkę (któremu pomaga pan Tomasz Pawlik z PG6), postanowiliśmy wystartować w zawodach powiatowych będących zarazem mistrzostwami miasta. Drużyna w składzie: Grzegorz Olichwirowicz kl. III a, Mariusz Kuźmicz kl. IV c, Patryk Saba kl. III a oraz najmłodsza, posiadająca duże jak na swój wiek umiejętności, Aleksandra Kuźmicz kl. II d udała się na zawody do Szkoły Podstawowej nr 2. Z pięciu rozegranych w turnieju pojedynków w czterech zwyciężała nasza drużyna i tylko z uważaną za faworyta SP2 zanotowała remis. W zwycięskich pojedynkach wygrywaliśmy kolejno z SP1, SP4, SP6, SP9 uzyskując tym samym awans do zawodów wojewódzkich, które w dniu 15.12.2010 r. odbyły się w Fajsławicach.

Poniżej zwycięska trójka z pucharem i dyplomem za I miejsce oraz opiekunem panem Danielem Pytką.

W dniu 15.12.2010 r. w Fajsławicach (ok. 40 km od Lublina) odbyły się zawody wojewódzkie. Do rywalizacji przystąpiło 18 zwycięzców zawodów powiatowych- w tym nasza „trójka”. Zawody rozgrywane były w systemie szwajcarskim z 7 rundami.  Przy bardzo wysokim i wyrównanym poziomie nasza szkoła zajęła wysokie 11 miejsce w województwie lubelskim. Kolejno przeciwnikami naszych mistrzów były drużyny z powiatów: biłgorajskiego, kraśnickiego, radzyńskiego, janowskiego, łukowskiego, lubartowskiego, chełmskiego. Patrząc na poczynania naszych zawodników liczymy na dalsze sukcesy szachowe. Nieoceniony wkład w sukcesy naszych szachistów miał Grzegorz Olichwirowicz będący kapitanem drużyny, który o swoim zainteresowaniu tą dyscypliną sportu mówi:

„Szachy to moje hobby! Gram w nie od około trzech lat. Zawsze lubiłem grać w gry planszowe z moim starszym bratem. Kiedy „rozpracowaliśmy” już je wszystkie, tata kupił nam szachy. Od razu wiedziałem, że to jest gra dla mnie. Mogłem grać w szachy codziennie. Niektórzy uważają, że jest to gra dla intelektualistów, albo że jej reguły są trudne do opanowania- ja myślę jednak, że nie trzeba do tego być geniuszem. W szachach wszystko zależy od ciebie: ani kiepska murawa, ani sędzia kalosz nie mogą wpłynąć na rezultat. Szachy to najbardziej uczciwa i bezstronna gra. Nikt na nikogo nie krzyczy i nie obraża. Do przeciwnika należy zwracać się z szacunkiem i podziękować za wspólną grę. Szachy nauczyły mnie niezwykle trudnej umiejętności przegrywania oraz wyciągania wniosków. Jeśli się nudzicie-grajcie w szachy!”

Niektóre z sukcesów Grzegorza Olichwirowicza

Krótka fotorelacja z Fajsławic:

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Nasza szkoła jest placówką, w której każdy uczeń:

 • zostanie przygotowany do kontynuacji nauki na wyższym poziomie kształcenia;
 • pozna swoje słabe i mocne strony, dzięki czemu będzie wiedział jak planować swoją edukację na miarę posiadanych możliwości;
 • potrafi korzystać z różnych źródeł informacji,
 • nauczy uczyć się;
 • potrafi nawiązywać pozytywne kontakty z innymi ludźmi, zachowuje się asertywnie;
 • jest odpowiedzialny za zdrowie swoje i innych oraz stan środowiska naturalnego;
 • zostanie wychowany w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji dla swojego pochodzenia;
 • potrafi rozróżniać dobro i zło;
 • odnosi się z szacunkiem i godnością do innych,

a główne cele to:

 • rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich,
 • kształtowanie więzi z krajem ojczystym i regionem,
 • wprowadzenie ucznia w rozszerzające się stopniowo kręgi życia społecznego: rodzinę, region i Ojczyznę,
 • wdrażanie do przestrzegania ogólnie przyjętych norm moralnych  i społecznych,
 • budowanie więzi uczuciowych: przyjaźni, szacunku, tolerancji oraz prawidłowego komunikowania się,
 • zapewnienie optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka w bezpiecznym i przyjaznym środowisku,
 • budzenie odpowiedzialności dziecka za siebie i środowisko, w którym żyje.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej