Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Trójka na fali – sukces pływaków

Nasza młodzież odniosła największy w historii szkoły sukces w pływaniu.
W Finale Miasta Biała Podlaska w Drużynowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców, który rozegrany został 16 listopada 2010 r. w Białej Podlaskiej na basenie przy ulicy Sidorskiej, sztafety dziewcząt i chłopców 8x25m zajęły drugie miejsca, awansując tym samym do rejonowego szczebla rozgrywek.To pierwszy raz w historii, aby obie sztafety awansowały. No cóż, jesteśmy mocni!

Skład reprezentacji:

Dziewczęta – Małgorzata Kurowska, Kinga Bylina, Małgorzata Bedlińska, Karolina Tur, Kamila Kierczuk, Magda Retman, Żaneta Pradiuch, Ola Bylina, rez. Wiktoria Franczuk

Chłopcy – Mikołaj Potocki, Kamil Łojewski, Jakub Brodawka, Marek Sucharzewski, Karol Mojs, Kamil Olichwirowicz, Mateusz Hajczuk, Sebastian Czebreszuk, rez. Marcin Ochap.

O zawodach opowiada opiekun pływaków, p. Adam Kowalski: Wyścigi były bardzo emocjonujące. Nasze sztafety płynęły w drugich seriach, teoretycznie słabszych. Ale tylko teoretycznie, bo jak się okazało, to nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej dwójce, która zapewniała awans do rejonu. Pokonaliśmy faworytów! Wszyscy wstrzymaliśmy oddech, gdy ważyły się losy pierwszego miejsca wśród chłopców. Pierwsi czy drudzy? Do pierwszego miejsca zabrakło tylko 0.47s. Gdyby nasza drużyna wygrała, byłaby to nie lada sensacja. Emocji nie zabrakło również w wyścigach indywidualnych. Pierwsze miejsce zdobyła dla szkoły nasza „gwiazdeczka” z IV d Żaneta Pradiuch – w stylu dowolnym, drugie zajął Mateusz Hajczuk z VI d, a trzecie – Karol Mojs z V d, obaj również w stylu dowolnym. Ta trójka awansowała do finału rejonu, który odbędzie się już 26.11.2010r. w Białej Podlaskiej na basenie przy ul. Sidorskiej.

Serdecznie zapraszamy kibiców, emocji nie zabraknie. Postarają się o to
na pewno nasi zawodnicy.

Na nasz sukces złożyło się wiele czynników. Od kilku lat nabór dzieci do nauki pływania rozpoczynamy w klasach pierwszych, drugie klasy doskonalą swoje umiejętności, potem najlepsi trzecioklasiści rozpoczynają treningi w sekcjach pływackich na terenie miasta w „Kraszaku” i „Żaku”. Od pierwszych lekcji dzieci pływają pod okiem trenerów pływania p. Mariusza Dorosza i p. Antoniego Toczka. Pozostali uczniowie przygotowują się do zawodów pod okiem nauczyciela naszej szkoły, p. Adama Kowalskiego.

Od wielu też lat organizowane są zawody szkolne w pływaniu, wręczane medale i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły dla najlepszego pływaka. W tych zawodach biorą udział również Rodzice, którzy startują wraz ze swoimi dziećmi.

W organizację zajęć aktywnie włącza się Pani Dyrektor, która plan lekcji dopasowuje do terminów zajęć na basenie. Rodzice natomiast ustalają z kierownikiem basenu godziny zajęć i dowożą na nie swoje dzieci. Szczególne zasługi na tym polu należy przypisać Tacie Patrycji Zając z kl. II e.

W tym roku dzięki staraniom p. Kingi Dylawerskiej – Wójtowicz także klasa sportowa – VI d pływa raz w tygodniu.

Autorami obecnego sukcesu są przede wszystkim nasi uzdolnieni uczniowie, ale słowa podziękowań należą się także Rodzicom, Dyrekcji Szkoły, Wychowawcom
i Nauczycielom. Bez Ich pomocy i zaangażowania taki wspaniały wynik nie byłby z pewnością możliwy.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej