Uczniowie klas 8 na pokazach z fizyki na UMCS

Dnia 25 września 2018 roku uczniowie klas 8 wraz z opiekunami: p. Agnieszką Wawryniuk, p. Tomaszem Szpura oraz p. Jowitą Wójcicką-Miechowicz wybrali się na pokazy fizyczne do Lublina.  Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, Pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów. Pokazy dostarczyły uczniom wielu wrażeń. Przed pokazami uczniowie odwiedzili Pałac Zamoyskich w Kozłówce oraz odbyli spacer lubelskimi podziemiami. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń powrócili do Białej Podlaskiej.