Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Uroczysty Apel … 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ataku ZSRR na Polskę, w dniu 06 września br. (piątek) o godzinie 10.45 w hali sportowej naszej szkoły odbędzie się uroczysty Apel poświęcony tamtym wydarzeniom.
Dla niektórych narodów tamta wojna miała szczególny wymiar, który pozostawił po sobie w wielu miejscach zupełnie niezatarte znamię i piętno. Takie, które cały czas tkwi w wielu duszach, które widać także w wielu miejscach – niezabliźnionej architektury, piękna, które utraciły miasta zburzone w czasie wojny, których nie dało się potem odbudować według tych samych wzorców z uwagi na brak środków, z uwagi na traumę wojenną. Naród, do którego należymy – polski – jest właśnie jednym z takich narodów. To u nas zaczęła się 1 września 1939 roku II wojna światowa, od ataku hitlerowskich Niemiec na polską strażnicę wojskową na Westerplatte.
I potem ta wojna, która dla nas była cały czas walką, wojna, w której nigdy nie poddaliśmy się jako naród, chociaż Polska zniknęła z mapy, bo najpierw zaatakowały nas hitlerowskie Niemcy i spychały polską armię ku wschodowi, a potem zdradziecko 17 września zaatakował nas Związek Radziecki – jak się okazało sojusznik hitlerowskich Niemiec. Polskie wojska znalazły się w kleszczach. I wtedy już wszyscy wiedzieli,
że jesteśmy sami.

W tym dniu obowiązuje strój galowy!!! 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej