Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Walentynki z poezją

Na Walentynkowym Spotkaniu Poetyckim, które odbyło się w piątek 12 lutego w świetlicy szkolnej w ramach Narodowego Czytania 2020, czytaliśmy miłosne wiersze najwybitniejszych poetów polskich, w tym wieszczów narodowych: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Norwida.

Chociaż młody wiek uczestników spotkania nie pozwalał im jeszcze w pełni zrozumieć zawiłości opisanych przez poetów uczuć, to przecież melodia i rytm doskonałej poezji oddziałują na zmysły każdego słuchacza, bez względu na jego kompetencje czytelnicze.

Dla wszystkich, którzy chcieliby w Walentynki przeczytać lub wysłać komuś piękny wiersz, lista propozycji poniżej:

Adam Mickiewicz Do M***

Adam Mickiewicz Niepewność

Juliusz Słowacki Rozłączenie

Cyprian Norwid W Weronie

Jan A. Morsztyn Do trupa

Konstanty I. Gałczyński Rozmowa liryczna

Bolesław Leśmian Lubię szeptać ci słowa

Adam Asnyk Między nami nic nie było

Krzysztof K. Baczyński Niebo złote ci otworzę

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Eco Biała

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej