Warsztaty kulinarne – „Mały kucharz”

10 maja 2019r. w ramach „Programu dla szkół. Owoce i warzywa” w świetlicy szkolnej zorganizowano warsztaty kulinarne

„Mały kucharz”.

Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe, warzywa, owoce i soki.
Uczniowie podjęli wielkie wyzwanie – sami musieli przygotować dla siebie drugie śniadanie. Na początku wspólnie wszyscy razem przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk  wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.