,,WIWAT MAJ TRZECI MAJ” … apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji
228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas którego podsumowano szkolny konkurs plastyczno-historyczny ,,WIWAT MAJ TRZECI MAJ”, I miejsce Kornelia Buczyńska kl. IV a oraz Karolina Stefańska kl. VIII a, II miejsce Emilia Musiałowska
kl. VIII d
i Oliwia Bujak kl. VII c, III miejsce Martyna Spochacz kl. VIII b
i Oskar Zając kl. V e, zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz książki.

Głównym celem uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych, w tym poczucia przynależności narodowej i wychowania do wartości. Podczas naszego spotkania staraliśmy się pokazać, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz odpowiedzieć na pytanie, czym dla nas jest Ojczyzna. Przypomnieliśmy sobie jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym!
Montaż słowno-muzyczny zwieńczył Walc w wykonaniu uczniów klas ósmych.

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej