WSPANIAŁA WYCIECZKA KLASY 7 D

W dniach 17 – 21 kwietnia 2018 roku klasa 7 d wyjechała na 5 dniową wycieczkę, którą wzorowo zorganizowało Biuro Podróży „PAULINA” z Białej Podlaskiej. Opiekunami byli p. Mariusz Michalczuk i p. Marta Wilczewska.
Program wycieczki był bardzo bogaty, a każdy dzień wymagał od uczniów dużo sił i wytrwałości.
Po nocnej jeździe przez Polskę zaczęło się zwiedzanie Berlina oraz jego najważniejszych miejsc z Reichstagiem i Murem Berlińskim na czele. Po kilku godzinach spędzonych w Berlinie przyszedł czas na największą atrakcję wyjazdu, jaką niewątpliwie okazała się zabawa na Tropikalnej Wyspie. Wszystkich atrakcji wyspy nie sposób wymienić (baseny, zjeżdżalnie, rwące rzeki itd.), jednak na szczególną uwagę zasługuje nocowanie w namiotach tipi, w prawdziwie tropikalnym klimacie, który dał się wycieczkowiczom we znaki. Po dwóch intensywnych dniach na wyspie nastąpił powrót do Polski, do Szklarskiej Poręby, która stała się bazą wypadową do dalszych podróży.
Karkonosze, to piękne miejsce. Wodospad Szklarki, Zamek w Chojniku, do którego można wejść normalnym szlakiem lub przeciskając się przez bardzo wąskie szczeliny, ich pokonanie okazało się zwycięstwem nad swoimi słabościami, dla niektórych uczestników, czy „bujanie się” na Chybotku, to atrakcje, które oferują te góry.
Nocleg i wyjazd do Pragi. W stolicy Republiki Czeskiej nie można było pominąć Zamku na Hradczanach, Złotej Uliczki czy wreszcie Mostu Karola, a obiad w postaci knedli lub smażonego „syra” smakował wszystkim.
Ostatnią atrakcją wyjazdu był Wrocław. To piękne miasto zrobiło na uczestnikach wielkie wrażenie i mimo zmęczenia z zainteresowaniem słuchali przewodnika, w międzyczasie szukając Krasnali, które ukryte są w różnych miejscach na ulicach Wrocławia.
Stare przysłowie mówi: „Wszystko co dobre, szybko się kończy”, tak i wycieczka „błyskawicznie” dobiegła końca. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, a p. Mariusz Michalczuk DUMNY, ponieważ tylu miłych słów, pochwał i serdeczności skierowanych do uczniów 7 d nie słyszał odkąd sprawuje funkcję wychowawcy klasy. Uczniowie „sportówki” na każdym korku dawali przykład jak należy się zachowywać, jakich norm przestrzegać, a przy tym wspaniale się bawić. Wszyscy, począwszy od kierowców autokaru, pilota, przewodników, na pracownikach stołówki w pensjonacie kończąc, zgodnie twierdzili, że młodzież ze szkoły Podstawowej nr 3 z Białej Podlaskiej jest WYJĄTKOWA i w obecnych czasach może być WZOREM do naśladowania dla innych grup wycieczkowych.
Wisienką na torcie była informacja z Biura Podróży „PAULINA” z Białej Podlaskiej – organizatora tej wspaniałej imprezy, że jeszcze w trakcie wyjazdu dotarła do nich informacja z pensjonatu, że takiej wspaniale zachowującej się młodzieży już dawno u siebie nie gościli.
I jak tu nie być dumnym?

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej