Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Wycieczka do ZAKOPANEGO i KRAKOWA 18-22.05.2011r.

W dniach 18.05 – 22.05.2011r. uczniowie klas IVc, IVd, Vb uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zakopanego i Krakowa. Po drodze do stolicy Tatr wstąpiliśmy do Czarnolasu, miejsca w którym żył i tworzył Jan Kochanowski.

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Uczestnicy wycieczki na tle muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Mimo późnej pory wszyscy byli ciekawi jak wygląda najsłynniejsza ulica w Polsce, więc poszliśmy na wieczorny spacer na Krupówki.

Wycieczka przed spacerem po Krupówkach

Uczniowie klasy IVd na Krupówkach

Wieczorny spacer po Krupówkach

Drugiego dnia pobytu przywitało nas piękne słońce, które zachęciło do zwiedzania Zakopanego. Odwiedziliśmy cmentarz na Pęksowym Brzysku, skocznie narciarską. Niewielkim wysiłkiem było wejście na Gubałówkę, z której roztaczał się piękny widok na Zakopane i najwyższe partie Tatr. Wielką atrakcją okazał się tor wózkowy.

Zwiedzanie cmentarza na Pęksowym Brzysku

Grób Kornela Makuszyńskiego

Grób Stanisława Witkiewicza

Wielka Krokiew

Pod Wielką Krokwią

Wejście na Gubałówkę

Widok z Gubałówki na Giewont

Odpoczynek na Gubałówce

Grupa na Gubałówce

Zabawa na torze wózkowym

Widok z Gubałówki na Zakopane

Zjazd kolejką z Gubałówki

Następnego dnia podziwialiśmy przepiękną Dolinę Kościeliską. Dzieci z ciekawością obserwowały pracę górali, którzy prezentowali tradycyjny sposób produkcji sera owczego. Mali turyści z lekkim stresem przemierzali Jaskinię Mroźną. Przed wiosennym deszczem schroniliśmy się w wąwozie Kraków. Chwilę odpoczynku mieliśmy w schronisku na Ornaku. Będąc na Podhalu nie mogliśmy pominąć obejrzenia perły architektury zakopiańskiej kościółka na Jaszczurówce. Po chwili wytchnienia bawiliśmy się na dyskotece.

Dolina Kościeliska

Podejście do Jaskini Mroźnej

Jaskinia Mroźna

Zejście z Jaskini Mroźnej

Droga do schroniska na Ornaku

Wąwóz Kraków

Schronisko na Ornaku

Powrót z Doliny Kościeliskiej

Kościółek na Jaszczurówce

Dyskoteka

Wspominając wielkiego miłośnika Tatr błogosławionego Papieża Jana Pawła II uczestniczyliśmy we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Po wysiłku fizycznym dzieci zrelaksowały się w parku wodnym.

Aquapark Zakopane

Wieczorem zorganizowane zostały przebierane party.

Przebierane party

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Kościół na Skałce, Wawel, krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, Kościół Mariacki. Spacer po Krakowie zakończyliśmy w restauracji Smocza Jama.

Kraków

Miłym gestem było dla opiekunów wręczenie podziękowań przygotowanych przez uczestnilów wycieczki.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej