Wycieczka w Karkonosze

 

 

Uczniowie klasy V d, V a, V b i VII c wraz z nauczycielami: p. Józefą Gołębiewską, p. Agnieszką Kuną i p. Krystyną Krawczyk uczestniczyli w pięciodniową wycieczkę w Karkonosze, do Drezna, Pragi i Wrocławia.

W Dreźnie mieli okazje podziwiać piękne budowle architektury baroku z kolekcjami malarstwa i porcelany. W rezerwacie Bastei zachwycali się niecodziennymi widokami skał oraz most Basztei – symbol Szwajcarii Saksońskiej. Zabytki Pragi wprowadziły uczniów w osłupienie, zwłaszcza Katedra św. Wita i Most Karola. Kolejny dzień uczniowie spędzili w górach: wjechali wyciągiem na Kopę. Niestety, deszczowo-mglista pogoda uniemożliwiła wejście na Śnieżkę, ale zobaczyli wodospad Szklarka. Byli też w świątyni Wang i nad grobem Tadeusza Różewicza.

W drodze powrotnej podziwiali Starówkę Wrocławia oraz niezwykłe okazy Oceanarium. Pełni niezwykłych wrażeń i nowych doświadczeń bezpiecznie wrócili do domu.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej