Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Zielona Szkoła w Bieszczadach

W maju klasy 3 a i 3 d były na Zielonej Szkole w Bieszczadach. Przez trzy dni realizowały program „Uczę się i wypoczywam wszędzie tam gdzie jestem”.

Główne założenia wyjazdu zostały w pełni zrealizowane. Uczniowie aktywnie wypoczywali, poznawali kulturę i historię miejsca wypoczynku, zdobywali nowe doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z naturą. Oba zespoły klasowe integrowały się ze sobą w warunkach różnych od szkolnych. Kilkudniowe przebywanie poza domem i budynkiem szkolnym pozwoliło dzieciom zdobyć różnego rodzaju wiadomości i umiejętności, począwszy od nauki właściwego zachowania się przy stole, poprzez wdrażanie do ładu i porządku wokół siebie. Przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę nauczyło dzieci szanowania siebie nawzajem, samodzielności, odpowiedzialności, zaradności, troskliwości i dostosowania własnych potrzeb do potrzeb innych.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Sandomierz – miasto ks. Mateusza ze znanego dzieciom serialu. Przewodnik w ciekawy sposób opowiedział nam historię miasta. Pokazał zabytkowe budowle: Bramę Opatowską, Dom Długosza, Bazylikę Katedralną, Zamek, Collegium Gostomianum, Synagogę i Ratusz. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia i zakup pamiątek dla najbliższych. Sandomierz pożegnaliśmy długim spacerem Podziemną Trasą Turystyczną.

Drugiego dnia wszyscy uczestnicy wyjazdu, nawet wychowawcy klas, opiekunowie, pilot i kierowca zdobywali sprawność bieszczadzkich traperów – odkrywców dzikich terenów. Rywalizowaliśmy w następujących konkurencjach:

  • bieg na orientację
  • mini zawody łucznicze
  • most panamski na Wietlinie
  • testy sprawnościowe: gąsienica, przeciąganie liny
  • wbijanie gwoździ i rzuty siekierą
  • quady i segwaye
  • zjazd na linie – tyrolka

Każdy z uczestników zabawy miał własną kartę, w której instruktorzy notowali wyniki. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy Certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności.

Ostatniego dnia pobytu poznawaliśmy tajemnice Soliny. Płynąc statkiem mogliśmy dotrzeć do całkowicie nowych miejsc, zobaczyć to, czego nie widać z okien autokaru i w inny sposób odkryć Bieszczady. Są piękne ! Ostatnim celem naszego wyjazdu był spacer po największej zaporze wodnej w Polsce.

Zadowoleni, pełni wrażeń, nowych umiejętności i doświadczeń wróciliśmy do rodziców, za którymi już trochę tęskniliśmy.


Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej