ŻYWA LEKCJA HISTORII – 17 września 1939 roku … spotkanie z Panią Iwoną Maksymiuk

,,GDY MYŚLĘ

OJCZYZNA…”

Św. Jan  Paweł II

W ramach przypadającej w bieżącym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w dniu 17 września br. Społeczność Szkolna upamiętniła również 80. rocznicę ataku Związku Radzieckiego na Polskę. Z tej okazji nauczyciele humaniści zorganizowali spotkanie z Panią Iwoną Maksymiuk pracownikiem Muzeum Południowego Podlasia. Nasz zacny gość w trakcie prelekcji wzmocnionej prezentacją multimedialną przybliżył okrutne czasy zawieruchy wojennej, w której również znalazła się Biała Podlaska oraz jej mieszkańcy. Ta żywa lekcja historii uświadomiła młodym ludziom, jak wielką wartością w życiu człowieka  jest wolność, suwerenność, prawda, odwaga, wzajemna życzliwość i determinacja w dążeniu do osiągnięcia celu.

Dyrekcja i Społeczność Szkolna bardzo dziękują Pani Iwonie Maksymiuk za przekazanie jakże ważnych informacji o historii naszej małej Ojczyzny, które wzmacniają patriotyzm lokalny i wpisują się w wychowanie do wartości poprzez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.