15 września- Dzień Kropki 🙂

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem „The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, dlatego Dzień Kropki można obchodzić tak samo z przedszkolakami jak i z seniorami. To właśnie 15 września tysiące nauczycieli na świecie dołącza do tej wyjątkowej akcji. 🙂
Trójka również przyłącza się do obchodów tego wyjątkowego dnia dlatego poniżej podsyłamy Wam link do bajki i materiałów, które można wykorzystać do pracy w domu:
Życzymy udanej zabawy i pamiętajcie, w każdym z nas drzemie jakiś talent 🙂