To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie klas VI a i VI b pod opieką p. Tomasza Kędziory i p. Doroty Chrabskiej wezmą udział w w/w akcji. Wysłuchają głośnego czytania fragmentów utworów Janiny Porazińskiej, a w zaciszu domowego ogniska sami przeczytają głośno fragmenty książek swojemu młodszemu rodzeństwu. Fotorelacja z przedsięwzięcia ukarze się po 29 września br. na stronie internetowej szkoły. Celem akcji jest rozbudzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz poznanie twórczości pisarki. Jest to również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Pamiętajmy również, że czytanie rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata. Wspólne głośne czytanie może być też świetnym sposobem na rozwiązywanie problemów wieku młodzieńczego. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci. Jest to doskonała okazja do wyciągania wniosków wynikających z przygód bohaterów literackich.

ZACHĘCAMY  WSZYSTKICH UCZNIÓW

DO  UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM