English Song Contest 2021

Festiwal Piosenki Angielskiej „English Song Contest 2021”

- eliminacje szkolne dla uczniów klas V-VIII

song contest

1. Organizatorzy:

Głównymi organizatorami konkursu są nauczyciele języka angielskiego
Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej.
Koordynatorami I etapu (eliminacji szkolnych)
jest p. Monika Hołub i p. Patrycja Paszkowska we współpracy z nauczycielami
j. angielskiego oraz nauczycielem muzyki p. Zofią Lasiecką.

1. Cele konkursu:
  • popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci;
  • poszerzanie ich wiedzy i doświadczeń poprzez kontakt z nauką języka angielskiego oraz kulturą i obyczajowością krajów anglojęzycznych;
  • dostarczenie uczniom pozytywnego i konstruktywnego doświadczenia,
    które sprzyjać będzie ich dalszej nauce języka;
  • przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w sytuacjach życiowych i zachęcanie do samodzielnego poszerzania swoich wiadomości;
  • rozwijanie wszystkich sprawności językowych począwszy od słuchania
    i czytania poprzez mówienie i śpiewanie do pisania dzięki takiemu źródłu językowemu, jakim jest piosenka.
  1. Warunki uczestnictwa:
  • W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas V- VIII.
  • I etap konkursu - eliminacje szkolne - przeprowadzane są w poszczególnych szkołach i mają na celu wyłonienie dwóch wykonawców (za wykonawcę uważa się solistę lub duet), którzy wezmą udział w konkursie międzyszkolnym.
  • Wykonawcy przygotowują i prezentują dowolny utwór w języku angielskim.
    Czas trwania prezentacji nie powinien przekroczyć 2 minut.
  • Piosenka nie może zawierać treści obraźliwych bądź wulgaryzmów.
  • Uczestnicy mogą wykorzystywać akompaniament własnego zespołu, instrument, własny podkład muzyczny (bez słów), a także wykonać utwór a’cappella.
  • Utwór należy nagrać w formacie mp4 (najlepiej), avi, wmv, telefonem komórkowym lub innym dowolnym urządzeniem
  • Nagranie powinno być zrealizowane w układzie panoramicznym (poziomym)
    w sposób statyczny. Nagranie powinno obejmować co najmniej połowę sylwetki uczestnika w pozycji siedzącej lub stojącej.
  • W przypadku niewystarczającej jakości nagranego filmu lub podejrzenia
    o manipulację wykonania koordynatorzy szkolnego etapu konkursu zastrzegają sobie prawo do odrzucenia takiego zgłoszenia i poinformowania o tym opiekunów Uczestnika.
  • Nazwa pliku z nagraniem powinna zawierać Imię_Nazwisko_Klasę
  • Waga pliku dźwiękowego nie może przekraczać 1 GB.
  • Wraz z nagraniem należy przesłać wydrukowane i wypełnione przez rodzica dokumenty (kartę zgłoszenia i oświadczenie rodzica/ prawnego opiekuna)
    na jeden z adresów e-mail podanych w pkt.6 Zgłoszenia do konkursu
  1. Kryteria oceny:

W eliminacjach szkolnych oceny prezentowanych utworów i wykonawców dokona jury powołane przez szkolnych koordynatorów konkursu (p. Hołub i p. Paszkowska).
Jury po dokonaniu oceny i wyłonieniu najlepszych wykonawców > I i II miejsce < ogłosi wyniki na stronie internetowej szkoły SP3. Następnie szkolni koordynatorzy konkursu zgłoszą zwycięskie utwory do eliminacji międzyszkolnych.

Ocenie podlegają następujące elementy:

• dobór repertuaru
  • poprawność językowa wykonanego utworu
  • warsztat wokalny i dykcja
  • osobowość
  • muzykalność
  • ogólny wyraz artystyczny

W konkursie międzyszkolnym oceny prezentowanych utworów i wykonawców dokona jury powołane przez organizatora. Jury będzie składało się z uznanych autorytetów z dziedziny wokalistyki oraz języka angielskiego.

1. Nagrody

Nagrodą za zajęcie I i II miejsca w eliminacjach szkolnych jest udział w konkursie międzyszkolnym.
Dodatkowo uczniowie, którzy zajmą I-V miejsca w eliminacjach szkolnych otrzymają pozytywne oceny z j. angielskiego.

Wszyscy wykonawcy w eliminacjach międzyszkolnych otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, natomiast wyróżnionym przez jury przyznane będą nagrody, ufundowane przez sponsorów – wydawnictwo Macmillan Polska oraz Edgard .

1. Zgłoszenia do konkursu:

Aby zgłosić udział w konkursie należy do poniedziałku 19.04.2021r.:

monika.holub@sp3-bialapodlaska.pl
patrycja.paszkowska@sp3-bialapodlaska.pl

1. Wyniki konkursu:
  • Wyniki szkolnego etapu konkursu oraz zwycięskie występy uczniów zostaną opublikowane na stronie internetowej SP3 do 23.04.21r.
    Koordynatorzy szkolnych eliminacji prześlą zwycięskie nagrania
    wraz z dokumentami (kartą zgłoszenia i oświadczeniem rodzica/ prawnego opiekuna) do międzyszkolnego etapu konkursu (do nauczycieli SP6).
  • Główny organizator konkursu prześle nagrody i dyplomy do poszczególnych szkół, a najlepsze wykonania można będzie obejrzeć na stronie szkoły SP6.
  • Szkolni koordynatorzy konkursu skontaktują się bezpośrednio z uczniami
    w celu uzgodnienia terminu odbioru nagród i dyplomów.