Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3

21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

tel. 833416795

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

4a i 6b w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

9 maja 2024 r. uczniowie klas 4a i 6b pod opieką pań Agnieszki Kuny, Renaty Trynkiewicz i Iwony Gładysz odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie uczestniczyli w laboratoriach biologicznych i robotycznych. Podczas zajęć młodzież samodzielnie przygotowała preparaty zawierające ich własne tkanki, a następnie każdy mógł podziwiać cząsteczkę siebie pod mikroskopem. Szczególnym jednak zainteresowaniem cieszyły się zajęcia robotyczne. Uczniowie najpierw zbudowali pojazdy, a następnie uczyli się programowania robotów Spike. Zdobyta wiedza będzie przydatna podczas zajęć szkolnych z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości; w klasach 4a i 6b już kiełkują nowe pomysły.

Przerwa obiadowa … po kilku godzinach zajęć z obiadowych talerzy wszystko znikało w mgnieniu oka, nikt nie marudził, wszystko było smaczne.

Jeszcze tylko krótki spacer aby spojrzeć na Stolicę z perspektywy kładki pieszej przez Wisłę i wróciliśmy do Planetarium w Centrum Kopernika. Tutaj zawsze jest imponująco, pokaz w Planetarium zrobił wrażenie na każdym uczestniku.

Do domu wróciliśmy późnym wieczorem. To był udany wyjazd.