Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3

21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

tel. 833416795

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

Wycieczka szkolna do Szklarskiej Poręby, Pragi i Drezna

   W dniach 06.05-10.05.2024r. uczniowie z klas: 4b, 4c,5d,6a wyjechali na wycieczkę szkolną do Szklarskiej Poręby. Z okien pensjonatu Orla Skała, w którym mieszkały dzieci roztaczał się piękny widok na Karkonosze.
   07.05.2024r. dzieci wyjechały na wycieczkę do Pragi-jednej z najpiękniejszych stolic europejskich. Tu zwiedziły Hradczany (zamek królewski , katedrę św. Wita, kościół św. Jerzego, Złotą uliczkę). Następnie przeszły mostem Karola na rynek staromiejski.
   08.05.2024r. uczniowie zdobyli Śnieżkę- koronę Karkonoszy. Jedną z najbardziej wietrznych gór Europy. Pogoda  dopisywała i wszyscy podziwiali piękną panoramę Karkonoszy po polskiej i czeskiej stronie. Dzieciom bardzo podobał się również spacer do wodospadu Szklarka.
   09.05.2024r. uczestnicy wycieczki udali się w podróż do Drezna-dawnej siedziby królów saksońskich. Dzieci zwiedziły kościół Frauenkirchien, Zamek Królewski, operę, tarasy Bruhla, Zwinger- najwspanialsze budowle drezdeńskiej architektury.
   Następnym punktem programu była  Szwajcaria Saksońska - Rezerwat Skał Piaskowych Bastei gdzie dzieci mogły podziwiać grupy skał o zróżnicowanej budowie i postaci, malownicze mostki i tajemnicze skalne przejścia.
   Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu z przekonaniem, że warto podróżować po naszym pięknym kraju, a wycieczki szkolne uczą, bawią i wychowują.
   Opiekunami grupy uczniów byli: Anna Bogusz, Jolanta Górska, Anna Sudewicz-Welk, Edyta Tarantowicz.