21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

Wyniki IV edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia. Biografie naszych babć i dziadków”

Informujmy, że IV edycja konkursu Znani i nieznani z Podlasia. Biografie naszych babć i dziadków” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej i realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Honorowym Patronatem Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka została rozstrzygnięta! Główną ideą konkursu było zebranie biografii znanych i nieznanych Podlasian oraz zachęcenie mieszkańców, zwłaszcza młodych osób, do dokumentowania historii lokalnej. W konkursie wzięły udział osoby w różnych przedziałach wiekowych, a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W  kategorii wiekowej - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych I miejsce zajął Jan Dominik Gałecki, klasa 5 a,  za pracę „Bialski ślad w Montmorency. Historia Janiny Chmielewskiej”; III miejsce – Eliza Lewczuk, klasa 5 a, za pracę  „O MOIM DZIADKU- JANIE ANTONIM LEWCZUKU”.
W kategorii wiekowej - uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych wyróżnienia – Emilia Daniluk, klasa 7 a, za pracę „Mój dziadek Jan”; Julia Niemyska, klasa 8 b, za pracę „Moja kochana babcia”; Maja Stefaniak klasa 7 a, za pracę „Mój nauczyciel historii dr Dariusz Sikora”.
Najlepsze prace wyłonione przez jury, zostaną opublikowane w pokonkursowym wydawnictwie o tym samym tytule.
Opiekunem konkursu był nauczyciel historii  dr Dariusz Sikora.

Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!